Maksuamet avastas Pärnus arvevabriku

ÄP 14. juuli 2006, 00:00

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna Lääne talituse töötajad otsisid 6. juunil läbi mitmed Pärnu linna ja maakonna kontorid ning eluruumid.

Operatsiooni tulemusena pidasid Lääne-Eesti maksu-uurijad esialgu kahtlustatavatena kinni viis isikut, kelle hulgas oli ka reaalselt tegutsevate ettevõtete juhte. Kaks isikut võttis Pärnu maakohus kuni kuueks kuuks vahi alla.

Pärnu nn arvevabrikute loojate hulgas on nii varasema kriminaalse taustaga isikuid kui ka varem kriminaalkorras karistamata isikuid.

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja uurimise alal Margus Noormaa ütles, et eesmärk oli tabada kuritegeliku grupi liikmed.

"Konkreetse arvevabriku teenuseid kasutasid peamiselt Pärnu linnas ja maakonnas tegutsevad metsamaterjali kokkuostmise ja puidutöötlemisega tegelevad ettevõtted," lisas Noormaa.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise käigus on riigile tekitatud kahju hüvitamine tagatud kahtlustatavate vara arestimistega, sealhulgas on nii juriidiliste ja füüsiliste isikute kinnisvara kui ka ühe arveveski kontol olnud miljon krooni.

Isikuid kahtlustatakse maksude väärarvutuses ja sellele kaasaaitamises, mille eest näeb karistusseadustik ette kuni kolmeaastase vangistuse.

Maksu- ja tolliameti kinnitusel ei ole Pärnu arvevabrikuga seoses kinnipeetud isikud seotud Tartus eelmisel nädalal likvideeritud arvevabrikuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing