Sülearvutite müük laes

Enn Heinsoo 14. juuli 2006, 00:00

Juunis müüsid arvutipoed edukalt sülearvuteid, mida osteti nii koolilõpukingiks kui ka selleks, et maakodusse saaks arvuti mugavalt kaasa võtta.

ML Arvutite turundusjuhi Mart Sepa väitel langes juunisse küll üks tarne, kuid põhiosa moodustas tavamüük. "Suvel inimesed reisivad ja liikvel olles sobib sülearvuti, see võib olla viimane impulss inimesele, kes plaanib niikuinii ükskord sülearvuti osta - maale minnes hea kaasa võtta," rääkis ta juunikuise müügi võimalikest mõjutajatest.

Sepp spekuleeris, et tõenäoliselt ostetakse arvuteid kingituseks kooli lõpu puhul ja ülikooli jaoks. "Praegu peaks äriklassi masinate müük halvemini minema, kuid tänavu pole seda trendi tugevalt näha olnud," lisas Mart Sepp.

Arvutimüüjad ennustavad, et järgmisel aastal ületab sülearvutite müük lauaarvutite müügi, mõnedelt kauplejatelt ostetakse juba praegu rüperaale lauaarvuteist rohkem.

Nii süle- kui ka lauaarvuteid tootva ASi Ordi tegevjuhi Ülle Kivirähu andmeil müüdi eelmisel aastal Eestis ligikaudu 120 000 arvutit, millest 37% moodustasid sülearvutid. Tänavu juunis müüs Ordi poole rohkem sülearvuteid kui eelmisel aastal samal ajal.

"Sel aastal kasvab sülearvutite müük Eestis umbes 45% ja järgmisel aastal ületab nende müük juba lauaarvutite müügi," prognoosis Kivirähk. Ta lisas, et kogu arvutite müük kasvab viie aasta jooksul keskmiselt 7% aastas. "Kõvasti oleme ees ka Lätist ja Leedust, kus kasvutempo on endiselt aeglasem kui meil," märkis Ordi tegevjuht.

K-Arvutisalongi omava ASi Klisseran ostujuhi Taavi Raidma sõnul kasvab sülearvutite müük pidevalt. "Meie müüme juba praegu rohkem sülearvuteid, kogu Eesti peale on lauaarvutid küll veel ülekaalus. Maailmas ostetakse sülearvuteid juba lauaarvutitest rohkem, kuid ma ei soovi prognoosida, millal see Eestis nii saab olema," lausus Raidma.

Raidma lisas, et sülearvutite müük kasvab sügiseti, kui tudengid oma õppelaenud kätte saavad.

ML Arvutite tegevjuhi Mait Rahi hinnangul hõlmab sülearvutite müük nende kogumüügist praegu kolmandiku, kuid kasvab peagi üle poole. Lisaks populaarsusele põhjendas ta sülearvutite müügi kasvu ka nende lühema kasutuseaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing