EPL: Lohusalu ranna peremees tõrjub suvitajaid kõikvõimalike tõketega

14. juuli 2006, 08:40

Suvitajate ja suplejate seas populaarne Lohusalu rand tervitab üleeilsest suplejaid kurjakuulutavalt eramaa eest hoiatavate siltide ning parkimiskaosega.

Pahameele põhjustab rannas kolme aasta eest puhkekeskuse kompleksi koos krundiga ostnud AS Esmar, kes on nüüd peremehena betoonplokkidega tõkestanud randa viiva tee ning katnud maatüki kiiskavate “eramaa” siltidega, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lisaks rannatee omavolilisele sulgemisele on Esmar BREM kinnisvarahoolduse OÜ kaudu asunud pitsitama krundile jäävate kortermajade elanikke. On tahetud majade juurde viivaid teid sulgeda ning nüüd sunnitakse korteriühistut Esmari puurkaevust tuleva vee kuupmeetri eest maksma 80 krooni. Vastasel korral ähvardatakse veekraanid üldse kinni keerata.

Lohusallu minejat tervitab kitsas, mõlemast servast autodest pikalt umbe pargitud asfalttee lõik, millelt keerab omakorda rada mere äärde. Autode asemel on selle ääred palistatud kahejalgsete vineerist siltidega, millel pimestab silmi sõna “eramaa”. Samuti on suplejate autode peletamiseks tee servad kokkunaelutatud kuusepalkidega pikitud ning puudealused on puna-valgest kilelindist kirjud.

Kui oleme enda jaoks kõik olukorraga seotud asjaolud välja selgitanud, siis pöördume esmalt kinnistu omaniku, AS Esmari poole omapoolsete juhiste ja ettepanekutega olukorra seadusjärgseks lahendamiseks, ütles Keila vallavanem Kadri Kreisman.

Lohusalu ei ole tema sõnul avalikuks rannaks tunnistatud ning selle jaoks ettenähtud tingimustele vastav rand, kuid avalikuks kasutuseks ettenähtud teid ei tohi maaomanik sellegipoolest sulgeda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing