EPL: Restor sai loa jätkata Tallinna linnamüüri täisehitamist

14. juuli 2006, 08:32

Tallinn lubab Restoril täis ehitada Eppingi ja Grusbecke-taguse torni vahelise müürilõigu, kui Taani kuninganna Margrethe tellimusel rajatud müür jääb vabaks.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul lähtub linn riigikohtu otsusest, mis andis Restorile õiguse jätkata linnamüüri äärde Suurtüki kvartalisse ridaelamute rajamist, kirjutab Eesti Päevaleht. “Üks tornidevahe on neil täis ehitatud, kaks oleks veel võimalik. Meil on kokkulepe, et 500 ruutmeetri mahus jääb üks vahe välja ehitamata,” ütles Aas.

Müürilõigu, mis jääb täis ehitamata, kavatseb linn arendajalt välja lunastada mõne võrdväärse vanalinna pinna vastu.

Restori peadirektor Arsi Kook ütles, et firma on linnamüüri ääres välja ehitanud 17 korterit ja Saksa majandusesinduse hoone. “Kokkulepet ehituse jätkamiseks veel pole, küsimus on arutelu all,” ütles Kook.

Vahetuskauba osas pole Restor linnale jäiku tingimusi seadnud.

Kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boris Duboviku sõnul on väljakaevamistel leitud iidne müüriosa kavas vuukida ja laskeavad eksponeerida. “Kohe, kui linna kokkulepe juriidiliselt jõustub, tellin projekti,” lubas Dubovik.

Restor soetas Suurtüki tänava kinnistud avalikul enampakkumisel 1997. aastal, kavatsedes linnamüüri ja tornide äärde ehitada 25 ridaelamuboksi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing