Lennukite arv maailmas kahekordistub

Gert D. Hankewitz 14. juuli 2006, 10:35

USA lennukitootja Boeing ennustab, et lennundusturu kiire kasvuga kahekordistub lennukite koguarv 20 aasta jooksul, vahendab Postimees Online BBC-d.

Boeingu hinnangul võib oodata, et lennukompaniid kulutavad järgneva 20 aasta jooksul uute lennukite ostmiseks 2,6 triljonit USA dollarit ehk üle 32 triljoni krooni, vahendab BBC.

Ühtekokku peaksid lennukompaniid Boeingu ennustuse kohaselt tellima järgneva 20 aasta jooksul 27 200 uut reisi- ja kaubalennukit, millest 65 protsenti läheks lennukompaniide laienemise arvele ja ülejäänud asendaksid amortiseerunud vanemaid õhumasinaid.

Kõige suurem nõudlus uute lennukite järele peaks olema kasvaval Aasia turul, samas on kiirelt tõusmas ka Ladina-Ameerika, Lähis-Ida ja Aafrika turgude tähtsus.

Samas väidab Boeing ka, et kõrge naftahinna taseme juures hakkavad lennukompaniid tulevikus eelistama väiksemaid ja kütusesäästlikumaid lennukimudeleid, mille tootmisele on Boeing juba praegu asetanud suurema rõhu.

Kui Boeingu ootused peaksid täide minema, oleks see suureks löögiks konkureerivale Euroopa lennukitootjale Airbus, kes on viimastel aastatel investeerinud miljoneid dollareid 555-kohalise hiidreisilennuki A380 arendamisele.

Viimasel ajal on seda projekti tabanud aga mitmed tagasilöögid ja nõudlus uute hiigellennukite järele pole olnud selline, nagu Airbus mõne aasta eest lootis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing