PM: Eesti elanikud peavad ELi turvalisuse tagajaks

14. juuli 2006, 08:17

Eesti kodanike poolehoid Euroopa Liidule on taas ületanud 50 protsendi läve, mille põhjuseks võib pidada elujärje paranemist, näitab eurobaromeetri uuring.

Viimase kahe aasta jooksul, mil Eesti on olnud ELi liikmesriik, on elanike toetus liikmesusele kõikunud 50 protsendi ümber, kirjutab Postimees. Mõningane tagasilöök oli mullu sügisel, mil eurobaromeetri uuring fikseeris toetajate osakaaluks vaid 41 protsenti.

Värske uuringu kohaselt kiitis Eesti kuulumise ELi heaks 51 protsenti Eesti kodanikest, neutraalsel seisukohal oli 37 protsenti ning eitaval 9 protsenti vastanuist. Üle poole kodanikest nõustus uuringus väidetega, et EL tagab Eestile majandusliku ja poliitilise stabiilsuse ning turvalisuse. Nähes euroliitu poliitilise stabiilsuse tagajana, erineb eestlane oluliselt keskmisest ELi kodanikust.

Eesti kodanike suurimad hirmud seoses ELi kuulumisega on narkokuritegevuse kasv (nimetas 64 protsenti vastanuist), Eesti suured rahalised kohustused ELi ees, Eesti krooni kadumine ja töökohtade äravool. Kõige vähem peljatakse majanduskriisi ohtu ja sotsiaalsete hüvede kadumist.

Eesti kodanikest on oma eluga uuringu andmetel rahul 69 protsenti, mis jääb Euroopa Liidu keskmisele näitajale (81 protsenti) veel alla. Küll on aga eestlased märksa optimistlikumad tulevikkuvaatajad – lähema aasta jooksul ootab elukvaliteedi paranemist Eestis 43 protsenti ja ELi riikides keskmiselt 35 protsenti kodanikest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing