Ansip ja Almunia arutasid Eesti võimalikku liitumist euroalaga

ÄP 17. juuli 2006, 00:00

Voliniku hinnangul on Eesti majandusnäitajad väga head, kuid riik peab tähelepanu pöörama kiire kasvuga kaasnevatele riskidele. Nendeks nimetas ta tavapärasest kõrgemat inflatsiooni, ettevõtete ja eraisikute kiiresti kasvavat laenukoormust ning tööjõupuudust.

Peaminister Andrus Ansip andis volinik Almuniale ülevaate Eesti eurotsooniga liitumise ettevalmistustest. "Eesti soovib liituda euroalaga nii kiiresti kui võimalik. Selle eesmärgi saavutamisele aitab kaasa valitsuse range eelarvepoliitika, Eestil on Euroopa madalaim riigilaenude osakaal sisemajanduse kogutoodangust ning valuutakomitee süsteemi kaudu on krooni vahetuskurss euroga muutumatu," ütles Ansip.

Peaministri sõnul ei allu inflatsioon avatud majanduses sajaprotsendiliselt valitsuse kontrollile ja sõltub Eesti puhul suuresti nafta- ja gaasihindade muutustest maailmaturul. "Laenukoormuse kasvu pidurdamiseks on Eesti Pank juba karmistanud eluasemelaenude tingimusi. Palkade kasv on loomulik, kuid see tempo ei tohi ületada tootlikkuse kasvu," lausus peaminister.

Rahandusvoliniku soovitusel peab Eesti tegema euroga liitumise ettevalmistamisel jätkuvalt pingutusi, et inflatsioonimäära vajaliku tasemeni alandada.

Reedel kohtus Euroopa Komisjoni rahandusvolinikuga ka rahandusminister Aivar Sõerd. Kohtumisel räägiti laenukasvust ja euro kasutuselevõtust.

Volinik märkis, et tähelepanelikult tuleb jälgida laenukasvu. Majanduse kiiret arengut võib hakata piirama ka pingeline olukord tööjõuturul ja sellest tulenev palgasurve. Almunia rõhutas, et sellises olukorras on väga oluline jätkata konservatiivse fiskaalpoliitikaga.

Aivar Sõerdi sõnul on voliniku visiit oluline märk komisjoni toetusest Eesti majanduspoliitikale ja püüdlustele liituda euroga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing