Arco Vara ja East Capitali fond on investeerinud üle 1,3 miljardi krooni

17. juuli 2006, 10:16

Aasta tagasi loodud kinnisvarafond Explorer Property Fund ostnud või eellepingu sõlminud kümne objekti osas, kogumahuga üle 1,3 miljardi krooni.

Kokku on fondi investeerimisvõimsus kuni ca 3,1 miljardit krooni (200 miljonit eurot), mis on kavas investeerida teise tegevusaasta lõpuks, ütles fondi investeeringuid juhtiva Arco Varavalitsemise AS juhataja Kristjan Kivipalu. Sellest 55,1 miljonit eurot on fondi omakapital, mille osakaal on investeeringutes 20-30%.

Senistest investeeringutest on enamik läinud Eestisse - kokku kuus objekti mahus 59,1 miljonit eurot. Nende hulgas on Nurmenuku Kaubanduskeskus, TOP Spa ja logistikaobjektid Tallinnas ning GO Spa Kuressaares. Fond on sõlminud eellepingu veel kahe objekti osas.

Lätis on fond ostnud büroohoone Remarks Centre ja sõlminud eelleppe veel ühe objekti ostmiseks, kokku 15 miljoni euro väärtuses.

Leedus on fond sõlminud eelkokkulepped kahe objekti osas, mahus 10,1 miljonit eurot.

Nagu näha senistest tehingutest, on fondi peamised investeerimisvaldkonnad bürood, kaubanduspinnad ja logistika nii keskustes kui ka pealinnadest eemal, ütles Kivipalu.

Explorer Property Fundi juhtiv Arco Varavalitsemise AS kuulub võrdsetes osades Arco Varale ja East Capitalile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing