PM: Riik kavatseb juurde luua 30 notarikohta

17. juuli 2006, 07:29

Justiitsministeerium loob suurematesse linnadesse juurde ligi 30 notari ametikohta, samas võib nende täitmine uute inimestega võtta veel aastaid.

'Notarite arvu suurendamist nõuabki eelkõige pidev notaritoimingute kasv, mis on eelkõige tingitud aktiivsest kinnisvaraturust,' märkis justiitsministeeriumi kohtute osakonna vabakutsete ja õigusregistrite talituse nõunik Monica Vürst. Samuti on tema sõnul oluline tagada notariteenuse kiire kättesaadavus, kirjutab Postimees.

Notari ametikohtade arvu suurendatakse seniselt 105-lt 134-le. Samas on praegu ametis üle Eesti 88 notarit. Kui kõik uued ametikohad õnnestub täita, siis oleks kinnisvara ostu-müügi, pärimise ja muude notari kinnitust vajavate tööde tegemiseks praegusest enam kui poole rohkem inimesi.

105 tegutseva täisjõus notarini jõuab Eesti justiitsministeeriumi hinnangul ületuleva aasta lõpuks. Siis sooritavad loodetavasti viimased 17st notarikandidaadi teenistuses olevast inimesest notarieksami ja saavad õiguse iseseisvalt praktiseerida.

'Läbiviidud analüüsi kohaselt on Eestis vajadus 134 notari järele,' ütles Vürst. Esmajärjekorras tuleb tema sõnul kuulutada konkurss notari ametikohtadele Tallinnas, Pärnus ja Ida-Virumaal. Lõuna-Eestis – Põlvas, Võrus ja Valgas – on praegu kõige väiksem vajadus uute notarite järele.

Justiitsministeerium loodab kõik uued ametikohad täita aastaks 2010.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing