Söeterminal investeerib raudteeharu laiendusse 40 miljonit

17. juuli 2006, 11:21

Muugal tegutsev söeterminal investeerib lähiajal raudteeharu laiendusse 40 miljonit krooni, et suurendada ümberlaaditavaid mahte.

Terminali ümberlaaditavaid mahte plaanitakse suurendada kuni 5,5 miljoni tonnini aastas, teatas Coal Terminal.

AS Coal Terminali juhatuse liikme Jelena Põderi sõnul jätkab ettevõte investeerimist nii terminali arengusse kui keskkonnakaitsesse. „Nüüdsest saame julgemalt jätkata oma investeerimisprogrammiga”, ütles Põder.

Muuga söeterminal sai juuli alguses kätte kõik vajalikud load. Harjumaa keskkonnateenistus väljastas terminalile õhusaaste ja heitvete ärajuhtimise load ning Jõelähtme vallavalitsus andis tegevusloa terminali tööks.

Jaanipäevaks realiseeris söeterminal mahuka keskkonnainvesteeringute programmi, mille käigus täiustati terminali niisutussüsteemi ja investeeriti söetolmu vähendamisse ühtekokku 15,5 miljonit krooni.

Söeterminali loomiseks on Tallinna Sadam ja AS Coal Terminal investeerinud kahepeale ligi 1,5 miljardit krooni. Terminal projekteeriti ja tehnoloogiline skeem kavandati koostöös Saksamaa söekäitlemisseadmete tarnijaga ThyssenKrupp Foerdertechnik GmbH.

Muuga söeterminal on üks suuremaid ja tänapäevasemaid Euroopas. Ettevõttes töötab üle 140 inimese.

AS-i Coal Terminal omanikud on Transgroup Invest ja Krutrade 45 protsendiga ning ettevõtja Maksim Liksutov 10 protsendiga

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing