SLÕL: Ametiühingute majal puudub endiselt kasutusluba

18. juuli 2006, 08:17

Ametiühingute maja kohale rajatud Rävala ärihoonele pole Tallinn kasutamiseks luba andnud ning nõuab omanikfirmalt Norber Grupilt juba teist trahvi.

Aprillis saatis Tallinna ehitusjärelevalve teenistus Norber Grupile ettekirjutuse lõpetada kõik tööd Rävala pst. 4 ärihoones 31. maiks. Tähtpäevast kinni ei peetud ja firma pidi tasuma 10 000 krooni sunniraha, kirjutab SL Õhtuleht.

Kevadel linnale saadetud seletuses kirjutas Norber Grupi esindaja Jaanus Paas: 'Ehitaja vahetamine ja vilets kvaliteet on maja valmimist venitanud. Sõlmitud rendilepingud sundisid üürnikke sisse kolima. Nende ruumide tehnosüsteemid ja ventilatsioon ja elekter on kontrollitud ning vastavad nõuetele.'

Ehitus käis hoone ümbruses ka eile. Aiaga oli piiratud peasissekäik ja selle treppidele pandi paika kiviastmeid. Mõned plaadid olid puudu Kaubamaja vastas oleval fassaadil.

Ometi töötavad Rävala puiestee üheksakorruselises ärihoones bürood. Neljandal ja viiendal korrusel tegutseb Euroopa Komisjoni Eesti, seitsmendal rahvusvahelise konsultatsioonifirma Ernst Young esindus. Üheksandal korrusel olev Vertigo restoran teatab enda koduleheküljel, et uksed avatakse juulis.

'Tegime OÜ-le Norber Grupp uue ettekirjutuse. Nad peavad saama Rävala 4 hoone kasutusloa 31. augustiks,' ütleb Tallinna linnaplaneerimisameti ehituskontrolli osakonna juhataja Tõnis Kurrik. Kui omanikud selleks ajaks luba ei vormista, siis kasseerib linn Norber Grupilt sisse 8000 krooni sunniraha.

'Kasutusloa väljaandmisele eelneb ehitise ülevaatus erinevate ametkondade poolt, hindamaks selle nõuetele vastavust. Omaniku esindaja väitel on ülevaatuse lõppu oodata järgmisel nädalal.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing