Eestlased said Skype'i müügist 1,6 miljardit

Gert D. Hankewitz 19. juuli 2006, 00:00

Eelmise aasta septembri keskpaigas, kui levis uudis Skype'i müügist eBayle 33 miljardi krooni eest, ei tahtnud keegi öelda, kui suure summa sellest said neli eestlasest kamraadi, kes praeguseks üle 100 miljoni kasutajaga internetitelefoni tarkvara loomisel suurt rolli mängisid.

Annusele, Tallinnale, Heinlale ning Kasesalule kuuluva tarkvaralahendusi pakkuva osaühingu Ambient Sound Investment eelmise aasta majandusaruandest on näha, et mehed teenisid Skype'i müügi pealt 1,579 miljardit krooni.

Samas oli märgitud ka ettevõtte kasum - pea 1,7 miljardit krooni, millest omakorda 16 miljonit krooni maksti osanikele dividendideks, nii et iga mees sai 4 miljonit krooni.

Ambient Sound Investmenti juhatuse esimees Toivo Annus oli eile napisõnaline ning vastas vaid, et majandusaasta aruande info käibe, osanike, kasumi jaotuse ja varade kohta on korrektne. Küsimusele, mida saadud 1,6 miljardi krooniga täpsemalt tehakse, jättis Annus vastamata, kuna kiirustas firma pressiesindaja Keiu Heinpalu sõnul komandeeringuks valmistuma. Teised osanikud Heinpalu sõnul valmis rääkima ei olnud.

Riskikapitalist Allan Martinson ütles, et tegemist on õiglase summaga. "Hind on hind ja kui selle eest nii palju maksti, siis ju see oligi turuhind," märkis Martinson. Tema sõnul tuleb sellele 1,6 miljardile tõenäoliselt veel palju lisa, kuna müügitingimustes oli kirjas, et sõltuvalt Skype'i edasistest majandustulemustest lisandub kohe makstud summale veel pea pool.

Majandusaasta aruande järgi on firmal pikaajaliste finantsinvesteeringute all 176 512 eBay aktsiat, mille bilansiline väärtus on 100,8 miljonit krooni.

Pärast Skype'i müüki on Ambient Sound Investment ostnud mitu firmat. Selle aasta märtsis osteti 25 miljoni krooni eest osalus pooljuhtlüliteid tootvast Tartu ettevõttest Clifton. Kuu hiljem omandas Ambient Sound Investment enamusosaluse GPS-tehnoloogiat tootvas Eesti ettevõttes Oskando. Mais ostsid ettevõtte omanikud kolmandiku raadiosidetehnoloogiat arendavast firmast Modesat Communications, mille eest käidi välja 7,8 miljonit krooni.

Ambient Sound Investmenti omanikud said tuntuks tarkvaravahendussüsteemi Kazaa loomisega, mis sai väga populaarseks ja müüdi Sharman Networksile. Enne seda tegid Heinla, Kasesalu ning Tallinn Rootsi telekomifirma Tele2 tellimusel valmis meelelahutusportaali Tele2, mis IT-meestel valmis vaid ühe nädalavahetusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:08

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing