EPL: Vichmann ja Pärn mängivad Rävala kinnistu ostuga

19. juuli 2006, 07:35

Keskkonnaministeerium kahtlustab kokkumängu GoBusi juhi ja omanike vahel.

Keskkonnaministeerium kahtlustab, et Rävala 8 kinnistu eest 426 miljonit krooni pakkunud ärimehed Marcel Vichmann ja Tiit Pruuli püüavad ostust taganeda, kasutades selleks oma äripartneri Aivo Pärna abi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelmisel nädalal kuulutas ministeerium välja ligi 0,7hektarilise südalinna kinnistu enampakkumise võitja, kelleks osutus Vichmanni ja Pruuli kontrolli all oleva Go Groupi tütarfirma RealWay. Kinnistu ostu alghind oli 315 miljonit krooni ja RealWay tegi kõrgeima pakkumise – 426 miljonit krooni. Suuruselt teise, 380 miljoni kroonise pakkumise tegi aga Go Groupi kuuluva GoBusi juhi Aivo Pärna firma Wipestrex Grupp. Kolmas pakkuja oli 325 miljoni krooniga BPTO Peterburi.

Aivo Pärn vaidlustas aga kohtus kohe RealWay võitjaks kuulutamise, väites, et tema pakkumine oli küll rahaliselt väiksem, ent lisatingimustelt parem. Nimelt lubas RealWay rentnikest kubiseva Rävala 8 rendilepinguid vaid aasta võrra samadel tingimustel pikendada. Pärna firma Wipestrex Grupp pakkus viieaastast rendilepingute pikendust.

Eile lükkas halduskohus Pärna kaebuse tagasi. Mees ise aga lubas selle otsuse nüüd juba järgmise astme kohtusse kaevata. 'Kindlasti lähen ringkonnakohtusse,' kinnitas Pärn.

Ministeeriumis kahtlustatakse, et kohtuvaidlustega püüavad nii Vichmann, Pruuli kui ka Pärn kinnistu ostmisest taganeda, mõistes, et pakkusid hinda üle. Ainet selliseks kahtluseks lisab asjaolu, et võitja RealWay soovib ostu-müügilepingu sõlmimiseks maksimaalselt ajapikendust ega protestinud kohtus Pärna vaide vastu.

Pakkumise tingimuste kohaselt tuleb ostu-müügileping sõlmida 1. septembriks, sest pärast seda ei ole enam vahet, kes kohtust võitjana väljub, pakkumine on selleks ajaks nurjunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing