PM: Estonian Airi juht lendude hilinemistele lõppu ei luba

19. juuli 2006, 07:51

Kuna lisalennukit ei ole Estonian Airil kavas hankida, siis kummitavad hilinemised ja lendude ärajäämised lennukompaniid ka edaspidi.

Eile põrkas Estonian Airi lennuk Boeing 747-300 Tallinna lennuväljal kokku linnuga, mistõttu lükati Tallinnast Türgi kuurortlinna Antalyasse väljuma pidanud tšarterlend edasi üheksa tundi, ootama jäi 142 reisijat, kirjutab Postimees.

Estonian Airi asepresidendi Mart Relve sõnul on selliste juhtumite puhul lennukitele kehtestatud ranged nõuded: «Lennukid lähevad täiendavasse hooldusesse. Vigastus oleneb sellest, millisesse piirkonda lind lennukit tabab.»

Konkreetset vastust, mida teha, et tulevikus lennukid vähem hilineksid või sõidud ära ei jääks, ei osanud Estonian Airi asepresident anda.

'Lennufirma põhieesmärk on ikkagi reisijate turvalisus ja ohutus, järeleandmisi siin ei tehta,' kommenteeris Relve. 'See on selge, et hilinemisi tuleb ka edaspidi.'

Lennuameti peadirektori asetäitja Rein Porro sõnul ei kummita tehnikarikked ja lendude edasilükkumised ainult Estonian Airi, samasuguste probleemidega maadlevad ka kõik teised lennufirmad.

Porro tõdes, et Estonian Air kasutab lennukeid väga intensiivselt ja ilmselt ei suudeta praeguse lennukite arvuga ettevõtte tööd hästi tagada.

Asenduslennuki olemasolusse suhtub Relve skeptiliselt. Tema sõnul määrab lennupargi suuruse turunõudlus: 'Lennufirma eesmärk on võimalikult efektiivne majandamine.'

Ühe lisalennuki soetamine oleks Relve sõnul majanduslikult ebaotstarbekas. 'Hankida lisalennuk selleks, et kasutada seda puhkudel, kui midagi peaks juhtuma, ei ole eriti otstarbekas,' sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing