Paljassaare Kalatööstus on võlgnike nimekirjas

19. juuli 2006, 15:20

Paljassaare Kalatööstus on kohustusi nõuetekohaselt mitte täitnute nimekirjas, mida avaldab Julianus Inkasso, kuid ettevõtte juht eitas probleemide olemasolu.

Julianus Inkasso menetlusjuhi Ivar Kamariku sõnul on kalatööstusel olnud võlgu rohkem kui ühele kliendile. „Põhivõlgnevused on nüüd täidetud, aga viivised ja muud kõrvalkohustused on üleval,” ütles Kamarik ja lisas, et nende poole pöördusid kliendid umbes kuu tagasi.

Kamariku sõnul panevad nad oma võlgnike nimekirja aktiivselt menetluses olevad võlgnikud ja mitte need, kellega probleem on lahenenud või saadud kokkuleppele. „Meil on väga palju võlgnike ja Äripäevas avaldame neid, kes on problemaatilised või silmapiirilt kadunud,” selgitas Kamarik.

„Ei saa öelda, et on olnud probleeme [kohustuste täitmisega – toim.],” ütles AS Paljassaare Kalatööstuse juhatuse esimees Mauno Leppik, kes teadis omast kogemusest, et vahest riputavad inkassofirmad üles ka saja kroonised nõuded. Leppik pidas tõenäoliseks, et kellelegi klientidest pole veel jõutud tasuda, kuid nõue on juba üles läinud.

„Eelmise aasta lõpetasime kahjumiga, aga selle aasta esimesel poolaastal oleme plusspoolel. Ja seda vaatamata kallinevale kütusele, toormele ja tööjõukuludele,” iseloomustas Leppik ettevõtte hetkeolukorda. „Teeme tööd, et edasi kesta,” sõnas Leppik, lisades, et seda on tehtud juba 16 aastat.

AS Paljassaare Kalatööstuse alustas külmutatud kala- ja köögiviljatoodete valmistamist kümme aastat tagasi. Ettevõte asutati 1990 aastal kui Soome-Eesti ühisettevõte. Tootmise ja toodangu oskusteave tuli Soomest. 90% Paljassaare Kalatööstus toodangust eksporditakse. Peamised ekspordimaad on Soome, Poola, Ukraina, Tsehhi, Slovakkia, Ungari, Bulgaaria, Balkanimaad, Leedu, Läti. Alates 2001. aasta juunist kuulub AS Paljassaare Kalatööstus Vichiunai Gruppi.

Eelmise aasta tulemused on veel avaldamata
Aasta 2002 2003 2004
Käive 215 338 328
Kasum 17,0 27,3 -9,3
Allikas: Äriregister

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing