Tallink viis lõpule Silja ostutehingu

19. juuli 2006, 15:41

Täna viidi lõpule Tallinki tütarettevõtja AS-i Tallink Scandinavian poolt 11. juunil sõlmitud Silja Oy Ab ostumüügi tehing, teatas firma börsile.

Tehingu on heaks kiitnud Tallinki aktsionärid 22.06.2006 toimunud erakorralisel üldkoosolekul ning vastava heakskiidu on andnud ka Eesti, Soome ja Rootsi konkurentsiametid.

Tehinguga seoses on toimunud ka alljärgnevad toimingud:

Silja Holdings Ltd. märkis täna 5 miljonit AS-i Tallink Grupp aktsiat mitterahalise sissemakse teel. Aktsiakapitali mitterahaliseks sissemakseks oli 7 877 938 Silja Oy Ab aktsiat väärtusega 18 850 000 eurot.

As Tallink Scandinavian, kui Silja Oy Ab ainuaktsionär, valis Silja Oy Ab uue nõukogu koosseisus Enn Pant, Ain Hanschmidt, Keijo Erkki Mehtonen, Andres Hunt, Lauri Kustaa Äimä ja Ashwin Roy. Uus nõukogu valis oma esimesel koosolekul nõukogu esimeheks Enn Pandi. Silja Oy Ab juhatajana jätkab Antti Pankakoski.

AS Tallink Grupp omandas 100% osaluse äriühingu Ingebly (1699) Ltd, mille aktsiakapital on 1000 inglise naela ja aktsia nominaalväärtus on 1 inglise nael. Ettevõtte soetamise eesmärgiks on erinevatest tehinguga seotud lepingutest tulenevalt AS-i Tallink Grupp ja tema tütarettevõtete esindamine ning informatsiooni edastamine ja vastuvõtmine, sh kohtudokumentide vahendamine vastavalt Inglise seadustele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing