Euroopa Liit loob piirivalve kiirreageerimisjõud

20. juuli 2006, 10:28

Euroopa Liit plaanib luua piirivalvuritest koosnevad kiirreageerimisjõud, mis peaksid lahendama immigrantidega seotud kriisi, vahendab ETV24.

BBC andmetel paneb kiirreageerimismeeskonnad erinevate liikmesriikide ekspertidest kokku Euroopa piirikaitse organisatsioon Frontex.

Plaan on vastuseks seoses plahvatusliku immigratsiooni kasvuga Euroopa Liidule esitatud abipalvetele. Liidu liikmesriigid on lubanud loodavate üksuste käsutusse anda laevu ja õhusõidukeid.

Euroopa Liidu õigusvolinik Franco Frattini ütles, et juba on neli laeva ja kaks lennukit jõudnud Kanaari saartele ning operatsioonid algavad järgmisel nädalal. Tema sõnul kavandab Euroopa Liit operatsiooni ka Vahemerel Malta lähistel.

Samuti kiitis Euroopa Komisjon kolmapäeval heaks illegaalse immigratsiooniga võitlemise kava põhipunktid. Nende hulka kuulub ka uue registreerimissüsteemi loomine, mis jäädvustaks välismaalaste liitu sisenemise ja liidu territooriumilt väljumise ning võimaldaks paremini kindlaks teha oma viisa kehtivusaega ületanuid.

Nii Hispaania kui Malta on olnud viimasel ajal hädas immigrantide sissevooluga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing