Keskkonnainspektsioon trahvib autoga randasõitjaid

20. juuli 2006, 14:51

Keskkonnainspektsioon teatas, et on tänavu juunis-juulis trahvinud kümneid sõidukijuhte ranna või kalda piiranguvööndisse sõitmise eest.

Enim autoga ujumaminekuid on registreeritud Harju-, Pärnu- ja Hiiumaal.

Näiteks sõitis Roman S. Harjumaal Kakumäe lahe ääres Tiskre oja suudmes maastikusõidukiga väljaspool sõitmiseks ettenähtud teid. Selle eest sai ta 1200 kroonise rahatrahvi.

Kuido K. parkis oma sõiduauto Lahemaa rahvuspargis Eru lahe ääres piiranguvööndisse, mille eest määrati talle 1800 krooni trahvi.

Hiiumaal Kõrgessaare vallas Palli külas maastikuautoga ranna piiranguvööndisse sõitnud Renee A. pidi maksma 600 krooni trahvi.

Pärnumaal Tahkurannas sõitis Aleksandr S. sõiduautoga rannas, 50 meetri kaugusel veepiirist, mille eest määrati talle 600 krooni trahvi.

Lääne-Virumaal Lahemaa rahvuspargis Vainupea külas mererannal ATVdega sõitnud kahele mehele määrati 3000 ja 2400 krooni trahvi. Tegemist oli nii kaitstava loodusobjekti kui ranna ja kalda kaitse nõuete rikkumisega.

Viitna maastikukaitsealal Pikkjärve kaldale autoga sõitnud kodanikku karistati 1800-kroonise trahviga.

Järvamaal parkis Hannes L. oma sõiduauto Kõrvemaa maastikukaitsealal Seli sihtkaitsevööndis asuva Matsimäe Pühajärve äärsele puhkeplatsile, veepiirist 13 meetri kaugusele. Sellele järgnes trahv 600 krooni.

Looduskaitseseaduse järgi on ranna või kalda piiranguvööndis mootorsõidukiga sõitmine väljaspool selleks määratud teid ja radu keelatud, välja arvatud haljasala hooldustööde tegemiseks, kutselise või harrastusliku kalapüügiõigusega isikul kalapüügiks vajaliku veesõiduki veekogusse viimiseks ning metsamajandustöödeks ja põllumajandustöödeks.

Peipsi järve, samuti Läänemere, Lämmijärve, Pihkva järve ja Võrtsjärve rannal on piiranguvööndi laiuseks 200 meetrit. Piiranguvööndid on kehtestatud ka väiksematele järvedele ja muudele veekogudele. Selle laius sõltub järve või veehoidla pindalast. Jõe, oja või kanali puhul oleneb see valgala suurusest. Piiranguvööndite laiused on täpsemalt kirjas looduskaitseseaduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing