Kolmandik eestimaalasi kasutab puhkust kodutööde tegemiseks

20. juuli 2006, 14:14

Värskest TNS Emori uuringust selgub, et 30% eestimaalasi kasutab suvepuhkuse kodutööde ja remondi tegemiseks, vaid veidi rohkem, 36%, Eestimaal reisimiseks.

Paljud on puhkuse aja reserveerinud selleks, et teha koduseid töid ja remonti. Eks vaja rohi niitmist ja hiljem marjad moosiks keetmist. Eesti suuremate linnade elanikest kolmandik kasutab võimalust kosutada ennast oma suvilas või sugulaste ja sõprade seltsis.

Samas on huvitav tõdeda, et pelgalt koduste askelduste ja suvilas suvitamisega piirdub praegu väiksem hulk inimesi kui paar aastat tagasi.

Eestimaalasi meelitab enim Lõuna-Eesti, populaarsed on aga ka Virumaa ja Saaremaa. Linnadest on kõige suurem huvi Pärnu ja Tallinna vastu.

Välisreisi plaanib vaid iga neljas eestimaalane, kuid rännuhuvi on koos elatustaseme kasvuga tõusuteel. Kõige reisihuvilisemad on tallinlased, kuni 35aastased noored ja mitte-eestlased. Nendes elanikerühmades on koguni pooled reisiplaanides kindlad.

Sihtriigid on reisihuvilistel erinevad. Mitte-eestlasi köidab usutavasti sugulussidemete tõttu Läti, Leedu ja SRÜ riikide suund. 15-24aastaste esimene eelistus on Soome, 25-35aastaste sihtriikide repertuaar on märksa kirjum. Esiviisikus on Läti, Leedu, Venemaa, Norra ja Rootsi.

Ka suveüritused on endiselt populaarsed. Eks seda on tunda mitmest väljamüüdud suvelavastustest. Nii nagu paar aastat tagasigi, soovib ka sel aastal iga kolmas eestimaalane kuulata-vaadata suvekontserte ja -lavastusi ning osa saada festivalidest.

Et suvi on puhkuseks parim aeg, arvab iga neljas eestimaalane. TNS Emori juunikuisest uuringust selgus, et vaid 13% eestimaalastest on kindlalt otsustanud sel suvel üldse mitte puhata.

TNS Emori turundusjuhi Ülle Pärnoja sõnul on töötavate inimeste suvised puhkused paari aasta jooksul mõnevõrra lühenenud, palju on neid, kes puhkavad vaid üks-kaks nädalat.

Kõige tagasihoidlikumad on suveplaanid pensioniealistel. Ühest küljest on nende rahalised võimalused piiratumad. Teiselt poolt naudivad neist paljud suvist aega samavõrd kui näiteks kevadet või sügist.

CATI-bussi telefoniküsitluses juunikuus vastasid 500 inimest kogu Eestist vanuses 15-74 aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing