PM: ELi ametnik soovitas Balti energiakompaniisid siduda

20. juuli 2006, 08:00

Baltimaade energiakompaniid võiksid olla kaablitega seotud, rääkis eile Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku Andris Piebalgsi kabinetiülem Andris Kesteris.

Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku Andris Piebalgsi kabinetiülem Andris Kesteris rääkis eile Tallinnas peetud energiakonverentsil, et Baltimaade energiakompaniid võiksid olla omavahel kaablitega seotud, mille heaks näiteks pidas ta valmivat Eesti ja Soome vahelist ühendust EstLink, kirjutab Postimees.

Kesteris nentis samas, et ELil ei ole ühtset energiapoliitikat ning nii käsitletaksegi energeetikaküsimusi ELi siseturu ja keskkonnaseaduste põhjal. 'Seega on meil raskused ka ühtse poliitikaga Venemaa suunal,' ütles ta.

Kesterise sõnul kavatseb EL edasistel läbirääkimistel Venemaaga nõuda vastastikuse põhimõtte rakendamist energiaalastel investeeringutel – et ka Euroopa firmad saaksid investeerida Vene energiaturule.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson hoiatas, et kui Venemaa jätkab energiaküsimuste abil ELi lõhestamist ning ei teki ELi ühist välis- ja julgeolekupoliitikat, võib EL ka laguneda.

ELi-Venemaa energiakonverentsi korraldas vastloodud Hans Rebase Euroopa Instituut. Instituut kavatseb laiendada Eestis välispoliitilist diskussiooni ja eilne konverents oligi selle avaürituseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing