PM: Keskerakonna punktid mängisid Ergma Ilvesest ette

20. juuli 2006, 07:54

Keskerakond näitas, et mängib Riigikogu presidendikandidaadi otsingutel kaalukeele rolli.

Keskerakond andis Riigikogu aseesimehele Ene Ergmale maksimumpunktid ja jättis Toomas Hendrik Ilvese oma pingereas viimaseks, mis andis suursoosikule kokkuvõttes teise koha, kirjutab Postimees.

Pinget viie parlamendipartei ühises presidendikandidaadi otsingus tekitas Keskerakonna otsus flirtida ka Rahvaliiduga ning eilsel järjekordsel hääletusvoorul sai pinge veelgi jõudu juurde. Keskerakond andis Ergmale viis, Aaviksoole kolm, Manitskile kaks ja Ilvesele ühe punkti.

Partnerid kahtlustavad, et Keskerakond soovib näiliselt Ergmad toetades 'Ilvese ülejäänud erakondade kätega tappa' ning anda märku, et kui Ergma jääb Riigikogu kandidaadiks, siis oleks Keskerakond lõpuni tema poolt.

3. augustil kogunevad kõik erakonnad uuesti, et teha valik Ergma ja Ilvese vahel. Kui eile jagati kandidaatidele punkte, siis viimases voorus peavad parteid lihtsalt kokkuleppele jõudma.

Keskerakondlane Ain Seppik ütles pärast erakondade kohtumist ajakirjanikele, et mõlemad allesjäänud kandidaadid on atraktiivsed, nimetas ühiskandidaadi otsimist konstruktiivseks, kuid ei soovinud ennustada koduerakonna edasisi samme.

Järgnevast heitlusest jäid eilse hääletuse järel välja kevadest saadik presidendirallit kaasa teinud Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja ärimees Jaan Manitski.

Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide eelistus oli eile Ilves, Isamaaliidul Manitski ja Res Publical Ergma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing