Paljassaare Kalatööstus taas kasumis

20. juuli 2006, 11:55

Paljassaare Kalatööstuse käive oli 2006. a. I poolaastal 136 mln krooni, kasvades aastaga 4 mln krooni võrra. Ettevõtte kasum oli 200 tuhat krooni.

„Heameel on sellest, et oleme uuesti jõudnud kasumisse,“ ütles AS Paljassaare Kalatööstus juhatuse esimees Mauno Leppik. „Kuigi nii tooraine hinnad, kui Eesti-sisene kulubaas on kasvanud, konkurents aga jätkuvalt tugev enamustel Paljassaare Kalatööstuse sihtturgudel, on eelkõige kulude optimeerimine aga ka sortimendi laiendamine ja müük uutele turgudele aidanud meil oma tegevuse taas plusspoolele viia,“ lisas Leppik, kelle sõnul on ettevõtte jaoks märgatavalt tõusnud ka Eesti-sisene kulubaas – transport, tööjõukulud, energiakandjad jne.

Tooraine hinnatõus on põhjustatud valgelihalise ookeanikala ülemaailmsest defitsiidist. AS Paljassaare Kalatööstuse põhilise tooraine – putassuu, mintai, heigi, tursa jt. sarnaste kalade sisseostuhinnad on võrreldes 2005.aastaga tõusnud keskmiselt 10-30 protsenti.

2005. a esimesel poolaastal oli kasum 3000 krooni. Paneeritud kala- ja köögiviljatooteid, samuti kalapõhiseid valmistoite valmistav ettevõte müüs 4639 tonni tooteid, millest ligi 90% läks ekspordiks. AS Paljassaare Kalatööstuse ekspordib oma tooteid 27 riiki, eelkõige Euroopasse aga ka Aasia ja Lähis-Ida riikidesse.

„Meie müüki mõjutab sesoonsus. Suvel külmutatud kalatoodete tarbimine väheneb, seetõttu sulgeme ka tehase iga-aastaseks remondiks ning seadmete hoolduseks, samas olles aga eelnevalt tootnud valmistoodangu lattu ning varunud kevadel/varasuvel püügihooaja tõttu suurema koguse toorainet,“ sõnas Mauno Leppik. „Augusti keskpaigast olukord muutub – inimesed tulevad puhkustelt tagasi, lapsed maalt linna, erinevate mugavalt ja kiirelt valmistatavate toiduainete tarbimine suureneb,“ täiendas Leppik.

AS Paljassaare Kalatööstus kuulub toiduainetööstuskontserni Vichiunai Grupp, kelle tehased asuvad Eestis, Leedus ja Venemaal. Vichiunai Grupi 2005. a. auditeerimata käive oli üle 4 miljardi krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing