Savisaar: ilmselt tuleb päästekompaniid taastada

20. juuli 2006, 14:24

Majandusminister Edgar Savisaar ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et paar aastat tagasi kaotatud päästekompaniid tuleb ilmselt taastada.

'Ilmselt tuleb läbi vaadata küsimus päästekompaniide taastamisest, nagu nad omal ajal olid. Nende likvideerimine mõni aasta tagasi ei ole ennast õigustanud,' vahendab Postimees Online Savisaart.

Siseminister Kalle Laaneti andmetel osalesid päästekompaniid viimati metsa- ja rabapõlengute kustutamisel 2004. aastal 104 juhul. Päästekompaniidesse kuulus nende tegutsemise ajal 300 vormikandjat, kellest umbes 180 olid ajateenijad.

'See näitab, et jõud, mis oli päästekompaniide näol, oli Eesti riigi jaoks väga tähtis,' möönis ka Laanet päästekompaniide vajalikkust.

Tallinna, Tartu ja Jõhvi päästekompaniid likvideeriti eelmisel aastal, sest kaitseministeerium ja kaitsejõudude peastaap ei tahtnud nende ülalpidamisele raha kulutada.

Veel vajab Savisaare sõnul läbivaatamist küsimus, mis puudutab päästetööde lepingu sõlmimist Venemaaga. Eriti oluline on see Ida-Eesti puhul ja me peame selles vallas aktiivsemad olema, lisas Savisaar.

Venemaaga pole lepingut suudetud sõlmida juba kümme aastat, kuid siseminister Laaneti sõnul on praeguseks jõutud nii kaugele, et koostöölepingu projekt on valmis.

Laanet loodab koostööleppe Venemaa eriolukordade ministriga allkirjastada sel sügisel ning siis on Eestil hädaolukorras võimalik kasutada Venemaa head päästetehnikat.

Siseminister tõi näiteks lennuki, mis on võimeline võtma nii merest kui ka siseveekogudest ilma maandumata mitmeid tonne vett, et paisata seda tulekolletele.

Juba nädal aega on päästjad olnud rakkes Ida-Virumaal Agusalu metsatulekahju kustutamisega, kus puhkes üks Eesti ajaloo suurimaid metsapõlenguid. Põlenguala suurus ulatub üle 1200 hektari ja tuli hakkab seal kontrolli alla saama alles praegu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing