Bernanke rõõmustas

Romet Kreek 21. juuli 2006, 00:00

Nokia kvartalikasum kasvas kolme aasta kiireimas tempos ehk 43 protsenti. Ettevõtte teise kvartali puhaskasum kasvas 1,14 miljardi euroni (17,8 miljardi kroonini) ehk aastataguselt 18 eurosendilt 28 eurosendini. Ettevõtte käive kasvas 22 protsenti, 9,81 miljardi euroni.

Nokia aktsia hind langes kella 17ks 0,6 protsenti, 15,47 euroni. Aktsia pendeldas tulemuste avaldamise paiku terve euro jagu üles-alla, kuid peale jäi negatiivsus.

Kui Hiinas ja Indias on ettevõttel rääkida edulugu ja ka Euroopas õnnestus kallimate telefonide müük, siis valulapseks on Põhja-Ameerika turg. Põhja-Ameerikas kukkus müüdud telefonide arv 13 protsenti. Osalt on selle taga kõrgema hinnaga müüdud telefonid, teisalt aga ühe suure kliendi kaotus. Nüüd olevat selle kundega ärisuhe taas normaalne.

Nokia tulemus sisaldab 341 miljoni dollari suurust erakorralist kasumit kohtulahendist Türgi valitsusega. Ilma selle tuluta pole Nokia tulemused sugugi atraktiivsed.

Analüütikud ootasid Bloombergi andmetel Nokialt 9,64 miljardi eurose käibe juures miljardi eurost kasumit.

Kolmapäeval oli USA aktsiaturul korralik tõus - osalt tänu ettevõtte kvartalitulemustele, kuid peamiselt tänu keskpanga juhi esinemisele kongressi ees. Bernanke esinemisest loeti välja, et keskpank ootab, kuni varasem intressitõstmine hakkab inflatsioonile mõju avaldama ning et intressi tõstmise lõpp on lähedal.

USAst veel positiivsem reaktsioon tuli mujalt maailmast. Jaapani, Lõuna-Korea ja India aktsiaturud tõusid eile vähemalt kolm protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing