PM: Valmisolek õlireostuseks on viimasel ajal tublisti kasvanud

21. juuli 2006, 07:38

Kuigi praegu ei ole Eestil ühtegi töökorras õlitõrjelaeva, on Eesti valmisolek õlireostuseks viimasel ajal tublisti kasvanud.

Hiljuti sai päästeamet kätte esimese partii uusi merereostustõrje vahendeid, kirjutab Postimees.

Päästeamet sai kevadel valitsuse reservfondist 13,7 miljonit krooni ning selle eest esitati kolm riigihanget, millest 5,7 miljoni eest on juba soetatud mitmeid õlitõrjevahendeid.

Näiteks kahes suuruses skimmereid – masinaid, mis on mõeldud veest õli korjamiseks, kalda- ja rannikupoome, millega eraldatakse veekogus õlilaik ning suunatakse skimmerisse.

Lisaks sisaldas hange ka lihtsamaid töövahendeid nagu käsireha või tavaline kellu ning ka ühekordseid kaitseülikondi ja kummisaapaid.

Päästeamet on veel kuulutanud välja konkursi katamaraan-tüüpi tööpaadile, mis saab eriti väärtuslikuks töövahendiks ranna lähistel madalas vees, kuhu suured laevad süvise tõttu ei mahu. Uut paati on oodata umbes aasta pärast.

Reostustõrje olukord merel on Eestis võrdlemisi nigel. Eesti ainuke õlitõrjelaevaks ehitatud alus, Rootsist abi korras saadud Kati on olnud juba umbes kuu aega kapitaalremondis, millega loodetakse ühele poole jõuda selle kuu lõpuks või järgmise alguseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing