Ventspilsi linnapead süüdistatakse altkäemaksus ja rahapesus

21. juuli 2006, 10:24

Läti peaprokuratuur esitas eile Ventspilsi linnapeale Aivars Lembergsile süüdistuse rahapesus ja altkäemaksu võtmises, vahendab Bloomberg.

Lembergsi süüdistatakse ulatuslikus altkäemaksu võtmises aastatel 1993-1995 Šveitsis registreeritud firmalt Multinord AG. Samuti rahapesus seoses firmaga AO Kalija parks, kus Lembergs oli väidetavalt variaktsionär.

Samas nimetas Läti Roheliste ja Talurahva Liit Lembergsi eile oma peaministrikandidaadiks oktoobrikuus Lätis toimuvatel parlamendivalimistel.

Lembergs on kõik enda vastu esitatud süüdistused tagasi lükanud väites, et tegemist on poliitiliste vastaste rünnakuga tema kui peaministrikandidaadi vastu.

Omal ajal läks läbi Ventspilsi naftaterminali 15% Venemaa naftaekspordist. Läti riik plaanib oma 38,6% osaluse firmas lähikuudel oksjonile panna, lootes müügist saada vähemalt 131 miljonit dollarit.

Äsja Lätit väisanud Kasahstani president Nursultan Nazarbajev ütles Riias, et on huvitatud terminalis kontrollosaluse omandamisest, et saada juurdepääs Euroopa turule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing