Laev tõi Paldiskisse 2688 Fordi

Kaarel Kuusk 24. juuli 2006, 00:00

Laev Grande Spagna saabus Nurminen PDI Services OÜ terminali Paldiskis 2688 autoga.

Nurminen PDI Services juhatuse liikme Mart Kõpperi sõnutsi hakkab nende terminal Paldiskis elu sisse saama. "Sadam valmis 2004. aasta lõpus, aga senini on ta sisuliselt seisnud, kuna meil puudus tee, mida mööda autosid siit edasi transportida," ütles Kõpper.

Tema sõnul valmistas probleeme vaidlus eramaa pärast, mis oleks jäänud valmiva tee alla, praeguseks on aga jõutud kokkuleppele ja Kõpper loodab tee valmimist sügiseks. "Praegu on meil ajutine tee, mis suurele koormusele ilmselt vastu ei pea, aga loodetavasti valmib septembriks uus tee," märkis Kõpper.

Kõpperi sõnade kohaselt on Soome logistikafirmal John Nurminen terminalid peaaegu kõigis Soome sadamates. Eestisse ehitati terminal, et teenindada paremini Baltimaade ja Venemaa autoturgu.

Pikad piiriületusjärjekorrad Vene piiril pole Nurminen PDI Service'it eriti häirinud. "Piiriületamisega pole meil probleeme olnud, pigem on meile raskusi valmistanud treilerite nappus," märkis Kõpper.

Kõpper rõhutas, et siiamaani Nurminen PDI Services'i kaudu Eestisse toodud autod on 100% transiitkaup. "Varem pole läbi Eesti autotransiiti Venemaale toimunud. Esimesed autod toimetasime siit Venemaale juunis," sõnas Kõpper.

Kõik Nurmineni transporditud autod on olnud Fordid.

Reedel Paldiskisse toodud 2688 autost suuremaid koguseid pole Nurminen PDI Service'il plaanis Eestisse tuua. "Ma ei usu, et meil siia rohkem kui 3000 autoga laadungeid tuleb, vastasel juhul hakkaks meil ruumi nappima," ütles Kõpper.

Enne reedest autolaeva oli Nurminen PDI Service'i terminal sel poolaastal vastu võtnud ca 1700 sõidukit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing