Venemaa toll karmistas veodokumentide kontrolli

ÄP 24. juuli 2006, 00:00

Hiljuti toimunud kohtumisel Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) esindajate ja Ivangorodi tolliposti juhtkonna vahel võeti range vaatluse alla TIR-märkmike täitmine.

Venemaa tollipunkti juhtkond tuletas meelde, et märkmikud peavad olema täidetud vastavalt TIR-konventsiooni sätetele. On lubamatu kasutada TIR-märkmikus kauba kirjelduse lahtris näiteks üldnimetust "kodutehnika". Samuti peavad kõik sissekantud lisad olema lähtetolli poolt kinnitatud.

Kauba nimetus ja kõik lisatud dokumendid peavad olema lähtetolli poolt kinnitatud. Kui kaupade loetelu on liiga pikk, siis võib vaid lähtetoll lisada laadimislehe manifesti lehe külge. Sellistel puhkudel tuleb see neil ka kinnitada oma pitsati ja allkirjaga.

Kauba nimetus peab sisaldama vähemalt neli esimest HS-koodi kohta, mis tähendab, et kaup peab olema täpselt identifitseeritav.

Parandusi võib teha rahvusvahelises autoveo saatelehes (CMRis), kui see ei vasta TIR-märkmikule, kuid ilma lähtetolli kinnituseta on kõik parandused lubamatud.

Neid veokeid, mille TIR-veosed ei vasta eelpoolmainitud nõuetele, enam üle piiri ei lasta. Heal juhul suunatakse nad Eesti poolele tagasi ning TIR-märkmik annulleeritakse. Kuid võidakse kasutada ka kaupade täielikku ülevaatust ja saatmist sihtkohta vedaja kulul.

Igal juhul tekitab nende nõuete eiramine piiripunktis täiendavaid seisakuid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing