Kohus jättis Enimexi lennukeelu jõusse

Airi Ilisson 24. juuli 2006, 15:46

Täna jättis Tallinna halduskohus rahuldamata Enimex taotluse kohaldada esialgset õiguskaitset ning lubada firmal ärireise teha.

Lennuametit esindav HETA vandeadvokaat Kaido Pihlakas teatas, et kohus jättis Enimexi taotluse rahuldamata avalikest huvidest lähtudes.

Õhusõidukite nõuetekohane hooldamine on lahutamatult seotud lennuohutusega ning lennuohutuse tagamiseks esineb suur avalik huvi, kuna kaalul võib olla õhusõiduki enda ja teiste õhusõidukite pilootide ja reisijate elu ning tervis. Sellise õhusõiduki kasutamisel, mille puhul pole pädev asutus tuvastanud lennuki hoolduse nõuetekohasust, võib tekkida reaalne ja tõsine oht reisijate elule ja tervisele. Taolise ohu avastamisel tuleb õhusõidukite kasutamise viivitamatult lõpetada, kuni vaidluse lahendamiseni, kas õhusõidukite hooldus on nõuetekohaselt tagatud või mitte, edastas Pihlakas.

Lennuamet peatas ajutiselt AS Enimex lennuettevõtja sertifikaadi 11. juulil. Enne seda oli Enimexil riigikohtu määrusega keelatud lennukitega AN-72-100 teostada reisijate vedu ja osutada vältimatut meditsiinilist kiirabi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing