Kütusefirma BP juht teatab lahkumisest

24. juuli 2006, 12:50

Euroopa suurima kütusefirma BP juht Lord Browne teatab homme, et lahkub ametist, kui ta 2008. aastal 60 aastat vanaks saab.

Selline ametlik avaldus lõpetab pikka aega kestnud spekulatsioonid ning avab tee järeltulijale, kirjutab Financial Times.

Lord Browne on Suurbritannia üks edukamaid firmajuhte, kes muutis BP virelevast naftakompaniist Euroopa edukaimaks energiakontserniks ning kütusehiiuks, mis jääb turukapitalisatsioonilt alla vaid ExxonMobile’ile.

Browne nihutas BP raskukskeskme USA poole, omandades üheksakümnendate aastate lõpul naftafirmad Amoco ja Arco. Samuti on ta ainus lääne naftakompanii juht, kes on suutnud luua Venemaal eduka ühisfirma – TNK/BP, kirjutab leht.

„John ja firma juhatus on tema pensionilejäämise ja järeltulija osas kokkuleppele jõudnud ning nii on ta valmis kuuekümneselt lahkuma,” ütles üks FT allikas BPs. Sellisel juhul on Lord Browne kütusekompaniid juhtinud 13 aastat.

Investorid ja analüütikud näevad ühe tõenäolise järeltulijana BP naftauuringute- ja tootmisdivisjoni juhti Tony Haywardit, kuna tulevikus on BP suurimaks väljakutseks reservide ja tootmismahtude suurendamine. Firma juhtkond kaalub aga ka teisi kandidaate.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing