Kuumast surevate kaladega Peipsi läheb kaheks nädalaks kaluritele lukku

24. juuli 2006, 13:52

Keskkonnaministeeriumi määrus kehtestab kutselistele kaluritele Peipsi järvel 15. augustini püügikeelu, sest kalad surevad kuumast, kirjutab Põhjarannik.

Keskkonnainspektsioon ja TÜ Eesti mereinstituut põhjendavad püügikeeldu erakordselt kuumade ilmade, madala veeseisu ja kõrge, üle 20 kraadi ulatuva veetemperatuuriga. Sellest tulenevalt on püütavate kalade kvaliteet nigel.

Kuumade ja vaiksete ilmadega soojeneb järve vesi kiiresti, eriti madala veeseisu ajal. Põhjalähedastes veekihtides hakkab tekkima hapnikupuudus, mis põhjustab saagi hukkumise ja riknemise püünistes.

Tänavu esineb suvisel mõrrapüügil ka väga palju alamõõdulist koha ja latikat, kes on kesksuviste kuumade ilmadega vette tagasilaskmise ajaks surnud. Vette tagasi visatud kaladega reostub nii järv kui järvekallas, kuhu vesi surnud kalad kannab.

OÜ Peipsi Grupp juhatuse liige Paul Kärberg kinnitas, et paarinädalane püügikeeld nende firma tegevust ei mõjuta.

“Külmutatud kala on meil piisavalt varuks, selle taha miski seisma ei jää. Las järv puhkab natuke. Ja kalurid ka puhkavad,” ütles Kärberg.

Keskkonnaministeeriumi hinnangul kalurite majanduslik heaolu ajutise püügikeelu tõttu ei halvene, sest eeldatavasti kasutatakse olulisemate töönduskalade — ahvena ja koha püügikvoodid aasta lõpuks nii või teisiti ära. Pealegi saadakse sügisesel püügiperioodil parema kvaliteediga kala eest kõrgemat hinda kui praegu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing