Savisaar: Eesti ja Venemaa sobivad Hiina kaupade transiidiks paremini kui meri

24. juuli 2006, 17:06

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare sõnul jõuaksid Hiina kaubad transiidina läbi Venemaa ja Eesti Euroopasse kiiremini kui meritsi.

Täna ministeeriumisse tutvumisvisiidi teinud Hiina Rahvavabariigi suursaadik proua Xie Junping ja Savisaar rääkisid peamiselt transiidist. Savisaar uuris suursaadikult, kuidas on edenenud Hiina poole tegevus võimalike kaubabaaside rajamiseks Eestisse.

Hiina suursaadiku sõnul valmis 4. – 7. detsembrini Eestit väisanud Hiina ekspertide rühmal põhjalik aruanne siinse ärikliima ja transiidivõimaluste kohta ning see andis Eestile positiivse hinnangu. Suursaadiku kinnitusel tutvustati kõnealust aruannet lisaks Hiina valitsuse liikmeile ka paljudele firmadele ja ettevõtetele, kellest mitmed on juba ilmutanud konkreetset huvi Eestisse tulemise vastu.

Mullu 29. augustil kohtus minister Edgar Savisaar, kes saatis president Arnold Rüütlit tema Hiina-visiidil, Hiina kommunikatsioonideminister Zhang Chunxianiga ja raudteedeministeeriumi aseminister Hu Yadongiga, kellega muuhulgas arutati Hiina kaupade jaotus- ja logistikakeskuste asutamist Eestis. Pekingis toimunud kohtumisel oli kõne all ka meie sadamate olukord.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing