EPL: Harjumaal jääb igal kuul ära kümneid maaliinide bussireise

25. juuli 2006, 08:13

Harjumaa Liinide maaliinide bussid ei suuda kinni pidada sõidugraafikutest, kuus jääb ära kümneid reise ning bussid hilinevad kuni pool tundi.

Näiteks ainuüksi möödunud nädala esmaspäeval jäi ära 16 sõitu ehk kaheksa edasi-tagasi reisi, kirjutab Eesti Päevaleht.

'See oli päris drastiline must esmaspäev,' möönis Harjumaa ühistranspordikeskuse tegevdirektor Ago Kokser.

Möödunud nädalal korraldas ühistranspordikeskus koostöös Falckiga Harjumaa Liinide bussidele kaks reidi. Selle käigus selgus, et ära jäi näiteks reis liinil 121 ning umbes 30 korda hilinesid bussid viis minutit kuni pool tundi.

Maaliinide bussid võivad hilineda aga kõige rohkem kuni kaks minutit. Lisaks tuvastati, et paljude liinide bussid on märgistatud vaid liini numbriga, kirjas peaks aga olema ka selle marsruut.

Harjumaa Liinide juhatuse esimehe Margo Tomingase sõnul on kokku ligi 90 bussijuhist hetkel haiguslehtedega kodus kümmekond. 'Bussijuhid teatasid firmale oma haigustest väga hilja,' lausus Tomingas. Seepärast ei jõutud neid piisavalt kiiresti ka asendada.

Ago Kokseri kinnitusel ei ole bussijuhi haigus reiside ärajätmiseks piisav põhjus. 'Kui firma on võtnud omale kohustuse reisijaid vedada, on neil tulenevalt lepingust ka kohustus seda asja korraldada,' ütles Kokser, kelle andmeil peab Harjumaa Liinid neile igal kuul ärajäänud reiside eest keskmiselt 10 000 krooni trahvi maksma. Kui ärajäänud reisist teatab keskusele reisija, on ühe otsa trahv 3500, kui aga vedaja, on summa 200 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing