EPL: Kaupmehed kuuma ilma tõttu hädas: õlu ja vesi otsas

25. juuli 2006, 07:28

Saku ja Tartu õlletehased ei suuda kauplusi varustada piisava hulga vee ja õllega.

Põhjuseks on eelkõige erakordselt soe suvi, aga Tartu puhul ka näiteks piiratud laadimisvõimsus, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Riiulid on lihtsalt tühjad, 10–15 protsenti tellitud kaubast jääb alati tulemata,' ütles Westmani poe juhataja Milvi Teniste. Probleemid on tema sõnul nii Saku Õlletehase, A. Le Coq Tartu Õlletehase kui ka Coca-Cola toodanguga. Mured on sel suvel esmakordselt kroonilise iseloomuga. 'Enim on puudus veest ja muudest jookidest, õlut ka alati ei jätku,' lisas ta.

Tartu Õlletehase juhatuse esimehe Tarmo Noobi sõnul on Tartu toodangu keskmine päevanõudlus 750 000–800 000 liitrit, tehases suudetakse aga autodele laadida päevas 600 000–650 000 liitrit. 'Sellist olukorda, et jaanipäev kestab Eestis sisuliselt kolmandat kuud, ei mäletagi,' ütles Noop.

Tartu tehasel on seitse laadimissilda, kus kaupa pannakse autodele 24 tundi päevas seitse päeva nädalas. 'Sõltuvalt tellimustest peavad logistikud proportsionaalselt vähendama klientideni jõudva kauba koguseid,' ütles ta.

Saku Õlletehase juhatuse esimehe kohusetäitja Janno Veskimäe ütles, et firma toodangu müük on tänavu juulis 60 protsenti suurem kui aasta tagasi. 'Kuna meie tarneajad on fikseeritud ning kaubaringid toimuvad kindlatel päevadel, võib kuumadel nädalalõppudel kaup enne järgmist tarnekorda poest otsa saada,' ütles ta. Laomajandus Sakule Veskimäe kinnitusel probleeme ei valmista.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing