PM: Eesti Energia juhi kohale soositakse Sandor Liivet

25. juuli 2006, 07:47

Eesti Energia juhiks pürgival viiel inimesel tuleb veel sellel nädalal esitada oma arusaam energiafirma arengust.

Samas on osa nõukogu liikmete valik on juba ette praegune juht Sandor Liive, kirjutab Postimees.

Oma käsitlust esitama kutsuti viis kandideerijat, kelle nimesid ei soostu nõukogu liikmed avaldama. Mitme nõukogu liikme hinnangul on valik suhteliselt kesine, mistõttu on vähem kui aastapäevad firmat juhtinud Liive võimalused parimad.

Rahvaliitlase Janno Reiljani sõnul eeldab käsitlus energiapoliitika tõsist analüüsi, mille esitamiseks on vaja väga häid taustateadmisi või peab tema selja taga seisma tugev energiapoliitiline huvigrupp.

'Minu seisukoht, et meil ei ole mõtet otsida uut juhti, kui praegusele etteheiteid ei ole, on muidugi teada,' rääkis Reiljan, kelle eelistus on Liive. 'Ei ole mõtet teha konkurssi lihtsalt selle pärast, et ehk leiame parema.'

Majandusminister Edgar Savisaare nõuniku Heido Vitsuri kinnitusel on aga konkursil kandideerijad igati tasemel ja neist igaüks saaks mingitel tingimustel energiamonopoli juhtimisega hakkama.

'Meil on palju paremini läinud kui sadamajuhi konkursil, kuhu kandideeris igasuguseid inimesi,' rääkis ta.

Vitsuri sõnul on kõik viis inimest varem juhtinud suurettevõtet ning neid on tulnud nii era- kui ka avalikust sektorist. 'Oleme kokku leppinud, et nimesid me siiski ei avalda,' lisas keskerakondlasest nõunik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing