SLÕL: Riik maksab Seli firmale aastas 16 miljonit krooni renti

25. juuli 2006, 08:03

Tartu ärimehe Neinar Seli firma kasseeris möödunud aastal Lõuna politseiprefektuurile ruume rentides riigilt 16 miljonit krooni.

Hoone rendilepingu sõlmimist kahe aasta eest varjutavad asjaolud, et tollane politseiprefekt ja linnajuht olid Seli lähedased sõbrad, kirjutab SL Õhtuleht.

Omal ajal äriringkondades irooniliselt Tartu kolmainsuseks nimetatud lähedaste sõprade kokkuhoidmine on ühele meestest heldelt ära tasumas. Ärimees Neinar Seli firma AS Rondam sai eelmisel aastal endise KEKi hoone politseile rentimise eest 16 miljonit krooni.

Nii hoone rendile võtmise hetkel 2004. aasta jaanuaris kui ka praegu on Tartus politseiprefektiks Seli hea sõber ja Rotary klubikaaslane Aivar Otsalt. Et tol korral ühtegi teist pakkumist tõsiselt ei kaalutudki, tekitas võimalik kokkumäng kahinaid. Skandaali jälgis aga vaikides tollane Tartu linnapea Andrus Ansip, Seli koolivend ning samuti hea sõber ja Rotary klubi liige.

Seli ise väidab nüüd, et tema firmale makstava üüriga tullakse maja haldamisel vaevalt ots otsaga kokku.

Isamaa poliitik ning endine Tartu linnapea Tõnis Lukas hindab aga olukorda tagantjärele nii: 'Seli on oma äri ja poliitika suhete sidumisel alati sõbrasuhteid tähtsustanud, primaarseks pidanud. Tema poolt oleks aus, kui ta tegelekski ainult äris ja poliitikas ei osaleks.'

Lukase sõnul on kahetsusväärne, et tihedalt läbipõimunud poliitilised ja ärisuhted on muutunud Tartu puhul iseenesestmõistetavaks.

Selil on võimalus rendihinda uuel aastal tõsta. 20 aastaks sõlmitud rendileping annab õiguse muuta üüri suurust alates 2007. aasta 1. jaanuarist kord aastas mitte rohkem kui kolm protsenti. Parimal juhul tooks see Seli firmale veel ligi pool miljonit üüritulu lisaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing