Savisaar tahab Eestisse teha Jaapani konteinerite baasi

Airi Ilisson 25. juuli 2006, 15:39

Minister Edgar Savisaar käis Jaapani ministrile välja idee, et Eestisse võiks rajada Jaapani kaupade jaotus- ja logistikakeskuse.

Jaapani majandus- ja haldusreformi, eripiirkondade strukturaalreformi ja regionaalarengu minister Kouki Chuma toetas seda mõtet oma nägemusega rajada Eestisse Jaapani konteinerite baas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri Savisaare hinnangul on Eesti ja Jaapani majandussidemed mõnevõrra tagasihoidlikumad kui näiteks kultuurialased kontaktid.

Minister Kouki Chuma avaldas heameelt Eesti-poolsete konkreetsete ettepanekute üle ning soovitas muuhulgas Eesti firmadel leida oma nišš autotööstuses ja asuda koostööle Jaapani firmadega.

Teiseks nägi Jaapani minister koostöövõimalusi logistika ja transiidi valdkonnas, tuues eeskujuks Itaalia lõunaosas varem suhteliselt tühja piirkonda rajatud konteineribaasi, mis nüüdseks on üks Euroopa suurimaid. Kouki Chuma sõnul võiks ka Eestist saada baas Jaapani kaubakonteineritele.

Minister Savisaare sõnul valmistuvadki Eesti sadamad üleminekuks konteinervedudele.

Esmaspäeval Eestisse saabunud portfellita minister Kouki Chuma on esimene Jaapani valitsusliige, kes külastab Eestit pärast diplomaatiliste suhete taaskehtestamist 1991. aastal. Sama visiidi raames külastab ta ka Lätit ja Leedut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing