Tallinn remondib nelja aastaga kõik koolid

Airi Ilisson 25. juuli 2006, 15:07

Tallinna linnavalitsus investeerib sadu miljoneid kroone koolidesse, mille tahab nelja aastaga korda teha.

Tänavu 1. septembril alustab umbes 2040 õpilast uut õppeaastat kolmes äsja põhjaliku noorenduskuuri läbinud koolimajas, teatas pressiteenistus. Jakob Westholmi gümnaasiumi, Linnamäe Vene lütseumi ja Rahumäe põhikooli täielikule uuendamisele ja sisustamisele kulub kokku 180 miljonit krooni.

Järgmisel aastal jõuab lõpule Mustamäe humanitaargümnaasiumi ning Lasnamäe Vene gümnaasiumi täielik renoveerimine, töödega alustatakse tänavu novembris.

Ühtlasi on plaanis 2007. aastal tervikuna renoveerida ka Vanalinna hariduskolleegiumi gümnaasiumihoone ning Tallinna kunstigümnaasiumi hoone.

2008. aastal jõuab lõpule kümne kooli renoveerimine avaliku ja erasektori koostöös. Nende koolide renoveerijate leidmiseks on riigihanked juba välja kuulutatud. Erapartnerite ülesandeks jääb koolimajad ise rahastades renoveerida ning seejärel neid ka 30 aasta jooksul hallata ja hooldada. Linn seab kinnistutele, kus koolimajad asuvad, erapartneri kasuks pikaajalise hoonestusõiguse ning hakkab hoonete kasutamise eest üüri maksma.

Hoonestusõigus seatakse kinnisasjadele, kus asuvad Pelgulinna gümnaasium, Tallinna 32. keskkool, Tallinna Kristiine gümnaasium, Tallinna Laagna gümnaasium, Kalamaja põhikool, Karjamaa gümnaasium, Haabersti Vene gümnaasium, Tallinna Sikupilli keskkool, Tallinna Nõmme gümnaasium ja Tallinna ühisgümnaasium. Nimetatud koolide renoveerimismaksumused selguvad pakkumismenetluste käigus.

Lisaks tervikrenoveerimistele investeeritakse tänavu linnaeelarvest kooli- ja lasteaiamajadesse kokku üle 150 miljoni krooni, sellest koolidesse üle 85 miljoni krooni. Sellest saab osa üle 50 kooli ning kaks kolmandikku lasteaedadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing