Kakumäe Võrgud saavad riigilt kahjutasu

Anne Oja 26. juuli 2006, 00:00

Varasemate kohtuotsuste tühistamisel tugines riigikohus sellele, et läbiotsimisel tohib ära võtta vaid neid esemeid ja dokumente, mis on kriminaalmenetluses vajalikud. Liisinguauto registreerimistunnistust rahapesu uurimiseks ära võtta vaja polnud.

Keskkriminaalpolitsei otsis 2002. aasta detsembri lõpus Kakumäe Võrkude kontorist 1997. ja 1998. aastal registreeritud offshore-ettevõtete dokumente ja sularaha. Läbiotsimist juhtis keskkriminaalpolitsei uurija Tanel Järvet.

Tollal kolmeliikmelise juhatusega Kakumäe Võrkudele tekkis kahju sellest, et kahe kuu jooksul ei saanud autot kasutada, kuid liisingu- ja kindlustusmakseid tuli ka selle perioodi eest tasuda.

Järvet leidis, et kahju ei tekkinud, sest liisinguauto kasutajateks märgitud Kakumäe Võrkude tollased juhatuse liikmed Andres Davõdov ja Priit Tikerpe viibisid samal ajal vahi all. Esimese ja teise astme kohtud andsid õiguse keskkriminaalpolitseile.

Ringkonnakohtu hinnangul puudus politsei tegevusel ja kahju tekkimisel seos, kuna liisingumakseid tuleb niikuinii tasuda. Registreerimistunnistuse äravõtmisega auto liisijale lisakulutusi ei tekkinud, lisas ringkonnakohus.

Kakumäe Võrkude endine juhatuse liige Andres Davõdov ei soovinud kohtuotsust kommenteerida. Firma poolt edastas ta järgmist: "Riigiasutuste peale kaebamine on ebameeldiv, aega ja muid ressursse nõudev protsess, aga kindlasti vajalik, kui õigusi rikutakse sellisel viisil."

Eilseks polnud Kakumäe Võrkudele kahjutasu veel välja makstud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing