EPL: Jostovi mantlipärija leitakse tõenäoliselt konkursiga

26. juuli 2006, 07:12

Pärast Mati Jostovi traagilist hukku korraldatakse tõenäoliselt avalik konkurss Eesti Põlevkivi uue juhatuse esimehe leidmiseks.

1999. aastal sai Jostov Eesti Põlevkivi etteotsa ilma konkursita, ent näiteks Eesti Energiast mullu lahkunud Gunnar Okile mantlipärija leidmiseks soovis majandusministeerium juba konkurssi, väites, et niivõrd oluliste ametipostide täitmine konkursiga on möödapääsmatu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Põlevkivi juhtimist jätkavad Jostovi hukkumise järel juhatuse liikmed Enn Loko ja Lembit Kaljuvee.

Eesti Põlevkivi nõukogu liikme Lembit Vali sõnul on veel vara öelda, kuidas firmale uus juht leitakse. 'Sellega hakatakse tegelema, kui matused on möödas,' ütles ta.

Eesti Energia nõukogu liikme Janno Reiljani hinnangul on uue juhi leidmine konkursi teel õige. 'Kuidas muidu saabki, viimasel ajal on ikka eelistatud konkursse,' ütles ta. Reiljan avaldas lootust, et konkursi saab korraldada selle aasta jooksul, et uus juht saaks järgmisest aastast ametisse asuda.

'Jostov tegi korraliku ettevõtte, aga selle firma probleemid lähevad loomult aina keerulisemaks,' ütles ta. 'Selle firma eesotsas peab olema finantsist, mänedžer, mitte inimene, kes teab põlevkivi keemilist koostist,' ütles Reiljan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing