EPL: Põhja-Tallinn saab kevadeks hiiglasliku õhupalli

26. juuli 2006, 07:28

Tuleva aasta kevadest hakkab Linnahalli Statoili tankla tagant inimesi 120 meetri kõrgusele õhuvalda lennutama HiFlyeri-nimeline õhupall.

'Minu teada on see Põhjamaades ainulaadne. Mõeldud oleks see nii külastajatele kui ka oma inimestele,' kinnitas Eesti Päevalehele Põhja-Tallinna vanema asetäitja Jüri Jõgeva. Jõgeva arvates paistavad linna kohal kõlkudes hästi kätte nii meri kui ka vanalinn. 'Pole vaja tornidesse ronida, vähem jalavaeva sarnase vaate eest,' selgitas ta.

Õhupallile operaatori leidmiseks kuulutas linnaosa välja avaliku konkursi, mille võitis AS Lennulaev, kes oli ka ainuke tingimustele vastav pakkuja. Firma esindajad ise jäid projektist kõneledes napisõnaliseks. 'Selleks, et sündmustest mitte ette rutata, ootame siiski ära kuupäeva, kui üürileping on sõlmitud. Seejärel jagame sellel teemal informatsiooni planeeritava projekti kohta,' sõnas ASi Lennulaev juhatuse liige Sigre Luts.

HiFlyeri nime kandev 22meetrise läbimõõduga õhupall tuuakse kohale Inglismaalt ning kogu projekt läheb maksma ligikaudu 20 miljonit krooni.

Pall tõuseb 150 meetri kõrgusele, inimesi sõidutav gondel jääb aga 120 meetri kõrgusele. Kõrguse saavutamiseks kulub 3-4 minutit ning korraga võetakse peale 20 kuni 30 inimest. Atraktsiooni hoiab maa küljes tross, mis on kinnitatud 10meetrise diameetriga betoonaluse külge.

Lisaks vaateplatvormile on õhupall ka reklaamikandja. Pinda, mida kuulutuste alla panna, on ligi 1000 ruutmeetrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing