Kati Kusminist saab Oliver Kruuda asemel Kalevi tütarfirmade juhatuse esimees

26. juuli 2006, 12:18

Kalevi suuromanik Oliver Kruuda lahkub enamike Kalevi tütarfirmade juhatusest ja tütarfirmade juhatuse esimeheks saab Kati Kusmin.

Tütarfirmade juhatuse liikmeteks saavad ka Mait Nilson ja Alar Pink, teatas ettevõte.

Kalevi teatel kutsub ASi Kalev tütarettevõtete ASi Kalev Chocolate Factory, ASi Kalev Jõhvi Tootmine ja ASi Vilma nõukogu 26.07.2006 otsustega tagasi nimetatud tütarettevõtete juhataja Oliver Kruuda.

Ettevõtete uued juhatuse liikmed on Kalevi senine müügi-ja teenindusdirektor Kati Kusmin, Kalevi tootmisdirektor Mait Nilson ja Kalevi turundusdirektor Alar Pink. Ükski valitud juhatuse liikmetest ei oma Kalevi aktsiaid.

Kalevi juhataja Oliver Kruuda sõnul kujundatakse Kalevi kontserni struktuur ümber nii, et tõsta tütarfirmade ja nende võtmeisikute rolli ettevõttes.

„Kalevi juhtkonnas on ambitsioonikad ja säravate silmadega inimesed, kes võtavad ettevõtte käekäigu eest järjest enam operatiivset vastutust. AS-ist Kalev saab suuresti haldusfirma, sisuline töö ja võitlus turu pärast toimub tütarfirmades. Ma ei lahku Kalevist, kuid lasen kolleegidel senisest enam hingata,” sõnas Kruuda. Tema sõnul nimetatakse Kalevi tütarfirmade juhatuse esimeheks Kati Kusmin.

Kruuda jätkab kontserni emaettevõtte AS Kalev juhatajana ja jääb ka enamiku Kalevi tütarfirmade nõukogu liikmeks. Samas koosseisus – Heino Priimägi, Marko Kaha, Ülo Suurkask – jätkab ka Kalevi nõukogu.

Kusmin töötab Kalevi müügi- ja teenindusdirektorina alates 2004 aasta augustist. Varem on Kusmin töötanud Tallinna Kaubamaja grupis Tallinna Kaubamaja direktorina.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing