PM: Poeskäijad kardavad PIN-koodi vargaid

26. juuli 2006, 07:50

Rimi kaupluse kliendid on kurtnud, et poodidele kohustuslik kiipidega pangakaartide süsteem pole eriti turvaline.

Üha rohkemates Eesti kauplustes ulatatakse ostjale kaardimaksel seade, kus inimene sisestab ise PIN-koodi ega pea andma allkirja ja esitama dokumenti. Kui pangaautomaadis jääb ekraan möödujate pilkude eest varjule, siis kaupluse järjekorras võib ostja kõrval seisev isik suurema vaevata võõra PIN-koodi meelde jätta ja hajameelsemalt ostjalt hetk hiljem kaardi ära tõmmata, kirjutab Postimees.

Rimi Eesti suhtekorraldusjuht Mare Bakker ütles, et Rimi läks osades kauplustes kiipkaardisüsteemile üle selle aasta maikuus ja siis algasid ka klientide kaebused. 'Kirjalikke kaebusi on laekunud väga vähe, rohkem oli nurinat maksmise ajal kohapeal,' nentis Bakker.

Tema sõnul nurisetakse eelkõige just tehingu aegluse ning aeg-ajalt ka turvalisuse pärast. Kui Rimi kauplused kiipkaardisüsteemile üle läksid, oli Bakkeri sõnul makseperiood tavalise magnetkaardiga makstes veidi pikem, kuid pangad on käinud süsteeme uuesti seadistamas, mistõttu on nüüd kurtmisi vähemaks jäänud.

'Nendele, kes muretsevad, et kõrvalseisjad nende PIN-koodi näevad, kinnitame veelkord, et tehingu sooritamine on turvaline, kui kaardi omanik kannab oma kaardi eest hoolt,' rõhutas Bakker.

Teiseks probleemiks on paljudele see, et ostja peab kindlasti mäletama PIN-koodi. Tallinlanna Katrin Mesilane ütles, et temal jäi ükskord oluline ost just seepärast tegemata, et konkreetse pangakaardi PIN-kood ei tulnud meelde. 'Muud võimalust maksmiseks aga polnud,' nentis ta.

Pangad aga ei ole nõus ostjate kurtmistega ja kinnitavad, et tegemist on väga turvalise süsteemiga. SEB Ühispanga e-tehnoloogia ja operatsioonide divisjoni asedirektor Meelis Nurk ütles, et kiibitehnoloogia turvalisust kinnitab ka teiste riikide kogemus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing