53 miljardi euroraha jagamiseks on tulnud vaid üks ettepanek

Harry Tuul 28. juuli 2006, 00:00

ELi tõukefondidest eraldatava raha jagamiseks koostatud rakenduskavade eest vastutavad ministeeriumid tõdesid, et kommenteerimine ja ettepanekute esitamine on kulgenud üliloiult.

"Hetkel on laekunud üks kommentaar ehk tempo on olnud väga aeglane ja ootaks kindlasti järelejäänud kahe nädala jooksul rohkelt kommentaare, millega edasi töötada," ütles haridusministeeriumi tõukefondide talituse peaekspert Birgit Lao ja lisas, et augusti alguses on kavas võtmepartneritega ka otse kommentaaride küsimiseks ühendust võtta.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi struktuurifondide talituse peaspetsialisti Külli Kraneri sõnul on kommenteerimise voor kulgenud seni passiivselt. "Hetkel ei saa sisuliste kommentaaride puudumise tõttu vooru senise käiguga rahul olla," ütles Kraner, kelle sõnul ei ole neile otseselt ettepanekuid rakenduskavade arendamiseks laekunud. "Pigem uuritakse lahendusi oma valdkonna või piirkonna probleemidele," rääkis Kraner, kes loodab avalikkuse huvi suurenemist kommenteerimiseks ette nähtud aja vähenedes. "Sest nagu ikka, kipuvad sisulisemad ettepanekud viimastel päevadel laekuma," lisas ta.

Ka keskkonnaministeeriumi ei ole ühtegi kirjalikku kommentaari laekunud. "On küll olnud üksikuid telefonikõnesid, kus üksikisikud on tundnud huvi, kas nende konkreetne eluline vajadus või kavatsus (maatalule tee või elektriliini rajamine, turismitegevuse alustamine vms) oleks struktuurivahenditest abikõlbulik," ütles ministeeriumi strateegia ja investeeringute osakonna nõuniku kt Andrus Pirso. Tema sõnul tuleb arvestada ka sellega, et juulikuus on paljud asutused kas osaliselt või täielikult kollektiivpuhkusel. "Tõenäoline on, et kommentaaride arv suureneb augustikuus, sest huvi rakenduskavade vastu näitas ka juuli algul toimunud infopäevadel osalejate hulk," lisas Pirso.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing