53 miljardi euroraha jagamiseks on tulnud vaid üks ettepanek

27. juuli 2006, 13:31

Ligi 3 nädala jooksul, mil on käinud avalik arutelu enam kui 53 mld krooni euroraha jagamiseks aastatel 2007-2013, on laekunud vaid 1 parandusettepanek.

ELi tõukefondidest eraldatava raha jagamiseks koostatud rakenduskavade eest vastutavad ministeeriumid tõdesid, et kommenteerimine ja ettepanekute esitamine on kulgenud üliloiult.
„Hetkel on laekunud üks kommentaar ehk et see tempo on olnud väga aeglane ja ootaks kindlasti järelejäänud kahe nädala jooksul rohkelt kommentaare, millega edasi töötada,” ütles haridusministeeriumi tõukefondide talituse peaekspert Birgit Lao ja lisas, et augusti alguses on kavas võtmepartneritega ka otse kommentaaride küsimiseks ühendust võtta.

Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi struktuurifondide talituse peaspetsialist Külli Kraner on kommenteerimise voor kulgenud seni passiivselt. „Hetkel ei saa MKM sisuliste kommentaaride puudumise tõttu kommenteerimise vooru senise käiguga rahul olla,” ütles Kraner, kelle sõnul ei ole neile otseselt ettepanekuid rakenduskavade arendamiseks laekunud. „Pigem uuritakse lahendusi konkreetsetele oma valdkonna/piirkonna probleemidele,” rääkis Kraner, kes loodab kindlasti avalikkuse huvi suurenemist rakenduskavade vastu kommenteerimiseks ette nähtud aja vähenedes. „Sest nagu ikka, kipuvad sisulisemad ettepanekud viimastel päevadel laekuma,” lisas ta.

Ka keskkonnaministeeriumi ei ole hetkeseisuga ühtegi kirjalikku kommentaari laekunud. “On küll olnud üksikuid telefonikõnesid, kus reeglina üksikisikud on tundnud huvi, kas nende konkreetne eluline vajadus või kavatsus (maatalule tee või elektriliini rajamine, turismitegevuse alustamine vms) oleks struktuurivahenditest abikõlbulik,” ütles keskkonnaministeeriumi strateegia ja investeeringute osakonna nõuniku kt Andrus Pirso, kes lisas, et tuleb arvestada ka sellega, et juulikuu on traditsiooniliselt puhkuste aeg ning paljud asutused kas osaliselt või täielikult kollektiivpuhkusel. “Tõenäoline on, et huvi rakenduskavade vastu ja eeldatavasti ka laekuvate kommentaaride arv tõuseb oluliselt augustikuus, sest huvi rakenduskavade vastu näitas ka juuli algul toimunud infopäevadel osalejate hulk,” lisas Pirso.

Aastatel 2007-2013 Eestile eraldatud 53,2 miljardi krooni struktuurivahendite jagamise nelja rakenduskava koostamist koordineerib rahandusministeerium, kuid seda juhivad kolm ministeeriumi: haridus- ja teadusministeerium, keskkonnaministeerium ja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Oma kommentaare ja ettepanekuid 21. augustini, misjärel lähevad kavad sisuliselt lukku ja prioriteetide rahastamist enam muuta ei saa. Rakenduskavas tuuakse välja prioriteetsed suunad ja nendele eraldatud toetusraha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing