PM: Esikalakasvataja teeb forellidele maja

27. juuli 2006, 08:08

Eesti suurima ja moodsaima kalakasvatuse omanik plaanib üha uusi vähitiike ja koguni 2000ruutmeetrist viirhalli, kus forellid aasta läbi kasvaks.

Jõgeva lähedal asuva Härjanurme talu ligi 30 tiigis elavad peamiselt forellid, karpkalad ja vähid. 'Meie viimase kümne aasta keskmine käibe kasv on 40 protsenti,' rääkis Postimehele Härjanurme talu peremees Aarne Liiv lisades, et kasv aina jätkub.

'Maailma kalakasvatuse toodang kasvab iga kümne aastaga kaks korda, selle vastu ei saa ükski põllukultuur,' ütles Liiv. Härjanurme talu netokäive oli eelmisel aastal 6,7 miljonit krooni.

Kogu talu kasum investeeritakse Liivi sõnul uuesti. Eelmisel aastal ehitas kalatalu Eestis ainulaadse forellibasseinide süsteemi. 'Kui me nüüd kõik korralikult käima saame, siis peaks uuest kompleksist tulema 150, 200 või isegi 250 tonni forelli,' ütles Liiv.

Tulevaks aastaks plaanib Liiv uue kinnise forellikasvatussüsteemi ehitust. 'Kinnine süsteem tähendab seda, et kala kasvab aasta läbi sõltumata välistingimustest,' ütles Liiv ja lisas, et nii saab ka kaubakalade kolmeaastast kasvuperioodi lühendada.

Forellikasvatuseks ehitatakse 22 meetri laiune ja 80 meetri pikkune viirhall, mis annab Liivi hinnangul aastas 70-100 tonni kala juurde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing