PRIAs algas nõuandetoetuste teine taotlusvoor

27. juuli 2006, 09:45

Tänasest 30. novembrini kestab PRIA piirkondlikes büroodes RAK meede 3.8 raames individuaalse nõustamisteenuse toetuse teine taotlusvoor.

Nõuandetoetust saab taotleda maapiirkonnas tegutsev ettevõtja, kes omab või kasutab põllumajandusmaad või loomakasvatusega tegeledes peab vähemalt ühte põllumajanduslooma, teatas amet.

Nõuandeteenus võib olla osutatud põllumajandussaaduse, söödatootmise, marja- ja seenekasvatuse valdkonnas tootmiseks ja tootmise arendamiseks. Samuti võib nõuandeteenust kasutada finantsmajanduse valdkonnas ja erametsa majandamiseks, kui põllumajandustootja ei küsi selleks toetust Erametsakeskusest.

Nõuandetoetust antakse kuni 75% nõuandeteenuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 12 000 krooni ühe taotleja kohta kalendriaastas. Nõuande eest peab olema tasutud enne taotluse esitamist.

Individuaalse nõuandetoetuse selle aasta esimene taotlusvoor toimus 3.-26. aprillini ning PRIAsse laekus 92 taotlust kokku enam kui poolele miljonile kroonile. Kõik taotlused said ka rahuldatud. Enim taotlusi esitati Saaremaal (17) ja Viljandimaal (13), Valgamaalt ja Harjumaalt laekus kummastki vaid üks taotlus.

Taotluse läbivaatamine võib kesta kuni 50 tööpäeva. Toetus makstakse nõuandetoetuse saaja arvelduskontole kolme kuu jooksul pärast taotluse rahuldamise otsuse tegemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing