Ebaviisakad automüüjad peletavad kliente

Ardo Kalda 28. juuli 2006, 00:00

Kliendi rahulolu küsitlus näitas, et halb teenindus autoesindustes peletab potentsiaalseid kliente.

Automotive News Europe'i andmetel olid enam eemaletõukavad faktorid järgmised: kui müügimees ei tervitanud potentsiaalseid kliente, laskis klientidel oodata, andis küsimustele kehvi vastuseid.

Reklaamile kulutatud raha, mis peaks kliendid autosalongidesse meelitama, on läinud asjata kaduma, sest ebaviisakate müügimeeste pärast lähevad ostjad minema ega tule enam kunagi tagasi.

Suurbritannia firma Grass Rootsi autoesinduste uuring nägi välja nii, et viies Euroopa riigis käisid libakliendid erinevates autoesindustes ja esinesid ostjatena. Kõige kehvemaid tulemusi näitasid Prantsusmaa autoesindused. Seal viiele paremini müüvale brändile tehtud külastused näitasid, et libaostjad ei läheks tagasi tervelt kolmandikku esindustest.

Prantsuse müügimehed olid eriti kehvad kliendile sobiva auto soovitamisel. Grass Rootsi direktor Nigel Cover ütles Automotive News Europe'ile, et oli tunne, et Prantsuse müügimehed üritasid suruda klientidele mudeleid, mida neil oli kästud müüa.

Prantsuse automüüjate probleemiks on Grass Rootsi andmetel see, et nad näevad ainult klienti, kes neil salongis seisab, nad ei näe tema sõpru ja perekonda, kellele too võiks seda esindust soovitada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing