Koger & Partnerid tähtajaga hädas

Harry Tuul 28. juuli 2006, 00:00

Karja tänava 800-900meetrise lõigu ehituse valmimise tähtaeg kukkus möödunud reedel, 21. juulil, kuid alles teisipäeval lubas ehitaja oma faksiga saadetud kirjas, et objekt valmib augusti kolmandal nädalal ehk peaaegu kuu aega hiljem.

"Seal on palju probleeme - nii lepingu korrektse täitmise, kvaliteedi kui ka tähtaegadega," ütles Haapsalu linnapea Teet Kallasvee ja lisas, et kuigi nüüdseks on tänav suures osas valmis, siis osa töid on ikka veel lõpetamata.

Peale selle on probleemiks, et Eestis pole kivisillutisega sõidutee valmistamise norme ning näiteks asfaldi normid on Kallasvee sõnul liiga karmid. "Nad on pakkunud ise välja mingid normid, millega me nõus ei ole. Saame peagi kätte Soomes kehtivad normid ja viitame neile. Koostame vastuse, milline on meie nägemus tänava kvaliteedist," selgitas Kallasvee.

Tema sõnul on Koger & Partnerid tunnistanud, et on tähtajaga hädas, kuid kvaliteedi parandamise ettepanekutega pole lagedale tuldud.

Teedeehitust korraldava Koger & Partnerid tütarfirma KPK Teedeehituse tegevjuhi Kaupo Kaljuvee sõnul ei ole Haapsalu peatänava ehitustöödes midagi juhtunud, vaid käib normaalne ehitusprotsess. "Linnatänavate ehitus on alati seotud kommunikatsioonide, lähedal asuvate hoonete, elanike ja muuga, mis kesklinnas tööde teostamise keerulisemaks teeb," selgitas Kaljuvee.

Tema sõnul ei lasknud pikk ja külm talv planeeritud ajal töid alustada, mis tegi ka tööde lõpptähtajaks lõpetamise pingeliseks.

"Probleemiks on ka ehitusmaterjalide puudus, sest tehased ei suuda materjale piisavalt toota ja on tekkinud materjali defitsiit. Samuti on puudus kvalifitseeritud tööjõust," ütles Kaljuvee. Tema sõnul on tööde teostamise tingimused fikseeritud lepingus ja sellest on nad oma tegevuses ka lähtunud.

"Tänav saab valmis siis, kui tööd on lõpetatud. Linna liiklus toimib ja meiepoolseid takistusi selle sujumiseks ei ole," ütles Kaljuvee.

Kokku läheb Karja tänava taastamine Haapsalule maksma 16,6 miljonit krooni, millest 14,2 miljonit läks ASile Koger & Partnerid tänavaehituseks ja 2,4 miljonit ASile Water Ser sadeveetrasside väljaehitamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 16:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing