Suupillisõprade sihikul on Pärnu

Ülle Hallik 28. juuli 2006, 00:00

n Väikese taskupilli suurtest võimalustest saab hea ülevaate sel nädalavahetusel Pärnus, tänasest pühapäevani toimub seal viies rahvusvaheline suupillifestival Baltic-Nordic Harmonica.

MTÜ Suupilliklubi Piccolo on suupillimängijate kokkusaamisi korraldanud juba kümmekond suve, viiendat korda on kohtumisel rahvusvahelised mõõtmed. Festivaliprogrammi mahuvad gala- ja vabaõhukontserdid ning töötoad, lisaks sellele võtavad mängijad omavahel mõõtu konkursil Baltic-Nordic Open 2006. Tänavune kaugeim külaline Dennis McMasters tuleb Pärnusse USAst ja mitte esimest korda, peamiselt blues'i viljelev muusik on siin suutnud võita juba arvukate kuulajate südame ja tal on kohalik "fänniklubi". Kõiki peaesinejaid näeb mängimas juba täna õhtul Pärnu kontserdimajas toimuval avakontserdil.

Homseks on Pärnusse oodatud kõik, kes vähegi suupilliga midagi teha mõistavad. Keskpäevast alates on raehoovis avatud igamehelava "Suupill taskust välja". Kohal on meistrid, kelle juures saab suupillimängu õppida ja pillide kohta informatsiooni küsida. "Kes endale suupilli tahab muretseda, siis selleks on parim koht suupillifestival," lisas festivali direktor Elmar Trink.

"Selle pilliga on esimesi tuntavaid tulemusi võimalik saavutada üsna kiirelt," julgustas suupilliga tutvust tegema eelmise Pärnu suupillifestivali võistumängimise võitja Andrus Haugas. Samas on pisikesel pillil palju võimalusi ning üks Pärnu festivali üks eesmärke on näidata, et lisaks rahvamuusikale, kantrile või blues'ile võimaldab muusikariist esitada ka näiteks klassikalist muusikat. Viimast demonstreerib Pärnus sakslane Gerhard Werner, kes sai hiljuti valmis uue plaadi, mis osutus kriitikute lemmikuks. Maailmas tegutseb isegi terveid suupilliorkestreid, kes kahjuks seni veel Eestisse jõudnud pole.

Festivali raames toimub tänavu ka kõigi kategooriate suupillimängu konkurss. Mängijate virtuoossust hindab festivali peaesinejatest koosnev žürii ning iga kategooria parimaid ootavad rahalised preemiad, suurim 1000 eurot. Võistumängimine toimub festivali esimesel päeval, võitjaid võib esinemas näha laupäeva õhtul kuursaalis.

Elmar Tringi sõnul näitab eelmiste aastate kogemus, et festival on populaarne ja külastajaterohke, näiteks möödunud aastal oli kuulajaid-vaatajaid üle 2000. Festivalist on osa võtnud suupillimängijad Põhjamaadest ja Balti riikidest, samuti Saksamaalt, Austriast, Hollandist, Inglismaalt ja Prantsusmaalt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing